Nastavitev zasebnosti

Naša spletna stran uporablja tehnologijo “piškotkov” (cookies), da lahko razločujemo med obiskovalci in izvajamo statistiko uporabe spletne strani. To nam omogoča sprotno izboljševanje delovanja strani. Uporabniki, ki ne dovolijo zapisa 'piškotka' naše strani v svoj računalnik, bodo ob pregledu spletne strani prikrajšani za nekatere od njenih funkcionalnosti (ogled videa, komentiranje preko Facebooka ipd.). Piškotki so majhne datoteke, ki jih sistem obiskane spletne strani zapiše na vaš računalnik. Tako vas sistem ob naslednjem obisku strani lahko prepozna.

Skok na vsebino strani

Predavanje ob mednarodnem dnevu maternega jezika: Večjezičnost velja! Kot resničnost ali kot mit?

DATUM OBJAVE 20. februar 2017
VIR Mestna občina Nova Gorica

Mladinski center Nova Gorica skupaj z Univerzo v Novi Gorici vabi starše, pedagoge, strokovne delavce in vse, ki jih zanimajo kognitivne znanosti jezika, na brezplačno predavanje ob mednarodnemu dnevu maternega jezika z naslovom Večjezičnost velja! Kot resničnost ali kot mit?, ki bo v torek, 21. februarja 2017, ob 17. uri v prostorih Mladinskega centra Nova Gorica. Predaval bo dr. Matic Pavlič iz Centra za kognitivne znanosti jezika Univerze v Novi Gorici.

Združeni narodi so 21. februar izbrali za mednarodni dan maternega jezika – kot praznik raznolikosti in pestrosti jezikov v svetu in v spomin na ubite študente, ki so 21. februarja 1952 v Bangladešu protestno zahtevali uradno rabo njihovega maternega jezika, bengalščine. Mednarodni dan maternega jezika bomo obeležili s predavanjem o večjezičnosti, ki ga pripravljata Mladinski center Nova Gorica skupaj z Univerzo v Novi Gorici.

Večjezičnost je povsod okoli nas: od krajevnih tabel in podnaslovljenih tujejezičnih filmov do jezikovno mešanih družin, razredov in držav. Čeprav se z njo srečujemo vsak dan, v resnici o njej vemo bore malo. Mnogi so prepričani, da dvojezične osebe ne govorijo niti enega jezika pravilno, da dvojezičnost povzroča preveč napora za možgane in se zaradi stika z dvema jezikoma učenci slabše učijo. Spet drugi verjamejo, da bo dvojezičnost dvignila njihove umske sposobnosti na raven genija in jih obvarovala pred Alzheimerjevo boleznijo. Starši upajo, da bo njihov otrok usvojil jezik že s tem, ko se eno uro na teden druži s sosedom, ki govori angleško. To so predsodki in miti. Kakšna pa je resničnost?

Dodatne informacije in obvezne prijave sprejemajo na telefonsko številko 040 234 423 ali e-naslov info@mc-ng.org.

 

Vabilo - Večjezičnost velja.pdf

Oddaja zahteve o ureditvi priponk na strani
Polja označeno s * so obvezna.
Želim da se priponke na tej spletni strani uredijo v skladu s zakonom o dostopnosti