Nastavitev zasebnosti

Naša spletna stran uporablja tehnologijo “piškotkov” (cookies), da lahko razločujemo med obiskovalci in izvajamo statistiko uporabe spletne strani. To nam omogoča sprotno izboljševanje delovanja strani. Uporabniki, ki ne dovolijo zapisa 'piškotka' naše strani v svoj računalnik, bodo ob pregledu spletne strani prikrajšani za nekatere od njenih funkcionalnosti (ogled videa, komentiranje preko Facebooka ipd.). Piškotki so majhne datoteke, ki jih sistem obiskane spletne strani zapiše na vaš računalnik. Tako vas sistem ob naslednjem obisku strani lahko prepozna.

Skok na vsebino strani

Martinovo na Goriškem v znamenju preventivne akcije »Alkohol ubija – največkrat nedolžne«

DATUM OBJAVE 11. november 2016
VIR Mestna občina Nova Gorica

Novogoriški policisti bodo skupaj s soorganizatorji v petek, 11. novembra 2016, med 16. in 20. uro na območju mesta Nova Gorica in okolice izvedli preventivno akcijo »Alkohol ubija – največkrat nedolžne«, katere cilj je osveščanje voznikov glede problematike vožnje pod vplivom alkohola in posledic v cestnem prometu.

Omenjena akcija bo tudi letos potekala v soorganizaciji med Policijsko upravo Nova Gorica, ki je že več let zapored pobudnik in vsebinski predlagatelj preventivne akcije, in Svetom za preventivo in vzgojo v cestnem prometu Mestne občine Nova Gorica. Omenjene aktivnosti bodo na Goriškem neposredno izvajali policisti Policijske postaje Nova Gorica. Cilj, h kateremu stremijo organizatorji, je zmanjšanje tragičnih posledic v cestem prometu zaradi prisotnosti alkohola. Pri tem je izjemnega pomena tudi osveščenost voznikov in drugih udeležencev v prometu glede vpliva alkohola na varnost cestnega prometa.

Prav tako bodo policisti Policijske uprave Nova Gorica ta konec tedna, med 11. in 13. novembrom 2016, izvedli poostren nadzor psihofizičnega stanja voznikov (po metodologiji Promil) z namenom zmanjšanja deleža povzročiteljev prometnih nesreč, ki so pod vplivom alkohola, prepovedanih drog in drugih psihoaktivnih snovi ter zmanjšanje števila prometnih nesreč, pri katerih je kot sekundarni dejavnik prisoten alkohol, prepovedane droge ali druge psihoaktivne snovi. Vse udeležence v cestnem prometu opozarjajo, da alkohol bistveno zmanjšuje sposobnosti za vožnjo: z vožnjo pod vplivom alkohola, prepovedanih drog ali psihoaktivnih zdravil vozniki ne ogrožajo samo svojega zdravja in življenja, ampak lahko z nepremišljenim ravnanjem trajno zaznamujejo svoje ali življenje drugih udeležencev v cestnem prometu.