Nastavitev zasebnosti

Naša spletna stran uporablja tehnologijo “piškotkov” (cookies), da lahko razločujemo med obiskovalci in izvajamo statistiko uporabe spletne strani. To nam omogoča sprotno izboljševanje delovanja strani. Uporabniki, ki ne dovolijo zapisa 'piškotka' naše strani v svoj računalnik, bodo ob pregledu spletne strani prikrajšani za nekatere od njenih funkcionalnosti (ogled videa, komentiranje preko Facebooka, ipd). Piškotki so majhne datoteke, ki jih sistem obiskane spletne strani zapiše na vaš računalnik. Tako vas sistem ob naslednjem obisku strani lahko prepozna.

Skok na vsebino strani

Grad Rihemberk, središče trajnostnega turizma GO

  • DATUM OBJAVE 13. maj 2022

  • STATUS PROJEKTA: Zaključeni projekti
  • PREDVIDEN ZAKLJUČEK: 31.12.2020
  • VREDNOST PROJEKTA: 61.320,71 EUR
  • DELEŽ SOFINANCIRANJA: 44.270,71 EUR (sredstva ESRR)

Vzpostavitev gradu Rihemberk kot središča trajnostnega turizma Goriške - z ureditvami za interpretacijo in vključevanje kulturne in naravne dediščine gradu in širšega območja.

 

Glavni cilj projekta je vzpostaviti grad Rihemberk kot široko prepoznano in izrazito povezovalno središče kulturnega in naravoslovnega turizma,  s poudarkom na  dediščinskem in trajnostnem turizmu. S tem bodo pridobila tudi ostala vključena urbana naselja, saj se bodo promocijske aktivnosti naslanjale na celovito območje (Šempeter, Bukovica, Dobrovo, Miren), ki se ponaša z dvorci, vilami ali drugo kulturno in naravno dediščino. 

Projekt je namenjen spodbujanju in razvijanju trajnostnega turizma z vključevanjem kulturne in naravne dediščine. Gre za nadgradnjo turistične ponudbe, ki bo dolgoročno omogočala goriškemu prostoru večje prihodke zaradi večjega obiska domačih obiskovalcev in turistov od drugod (novi turistični produkti za ciljne skupine).

Učinki projekta so postaviti grad Rihemberk kot izhodiščno lokacijo za uporabo kulturne in naravne dediščine širšega prostora. 

Ciljne skupine so splošna odrasla populacija, družine z otroci, organizirane skupine učencev in dijakov, individualni odrasli obiskovalci, rekreativci, skupine s posebnimi potrebami (zaradi prilagojene ponudbe). 

Inovativnost je v uporabi inovativnih orodij za predstavljanje naravne in kulturne dediščine.

Okolje bo z izvedbo projekta bolj privlačno, saj bo urejeno na turistu inovativen način (tematske poti). Promovira se tudi večja uporaba koles in pohodništva, kar prispeva k trajnostni mobilnosti.

Operacijo sofinancirata Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj in Republika Slovenija.

Vodilni Partner: Mestna občina Nova Gorica

Vodja projekta: Nataša Kolenc

Partnerji: 

Občina Renče-Vogrsko

Zavod za turizem, kulturo, mladino in šport Brda

VIDEO PRO d.o.o.

VDC Nova Gorica

Kulturno prosvetno društvo Franc Zgonik Branik

Projekt LAS DediCenter Rihemberk, nove vsebine za obiskovalce gradu. Foto: Klub Zagon

Projekt LAS DediCenter Rihemberk

Rezultati projekta: